Warning: A non-numeric value encountered in /home/koprobo/domains/zbudujmy.eu/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806
Zaznacz stronę

Poddasze budzi emocje. Większość osób je uwielbia, niektórzy nie znoszą. Co budzi takie skrajne reakcje? Skosy! Skośne połacie dachu bardzo wyraźnie definiują przestrzeń. Podpowiadamy, jak dobrze urządzić takie wnętrza. Obecnie nowe technologie, rozwiązania budowlane i architektoniczne dają duże możliwości zaprojektowania niepowtarzalnego i wygodnego poddasza. Podczas urządzania pomieszczeń pod skosami, warto zastosować triki aranżacyjne, które sprawdzają się w małych pomieszczeniach i pozwalają jego mankamenty przemienić w atuty. Przede wszystkim unikajmy wydzielnia małych pomieszczeń na poddaszu, gdzie większość powierzchni to „martwe” metry, trudne do wykorzystania ze względu na niedostateczną wysokość. Pozostawiając wnętrze jednoprzestrzenne, z przegrodami nie sięgającymi „krzywego” sufitu, zyskamy ciekawe, przestronne lokum. Na małym poddaszu postawmy przede wszystkim na jasne kolory i tworzywa, szklane drzwi i lustra, lekkie meble, dekoracyjne oświetlenie i koniecznie schowki.

Niezawodnym sposobem na optyczne powiększenie poddasza jest zastosowanie jasnych kolorów. Ściany warto pomalować na kolor biały lub pastelowy, np. rozbielony błękit, lawenda, mięta, odcienie kremowe. Takie barwy to przy okazji doskonałe tło dla innych elementów wystroju wnętrza. Biel sprawdzi się zwłaszcza na poddaszach o skomplikowanym układzie dachu. Ponadto stonowane kolory wprowadzają ład do aranżacji wnętrza.

Urządzając ciasne poddasze, że:

  • nie należy malować skosu na mocny kolor – bo to jeszcze bardziej przytłoczy pomieszczenie,
  • nie należy odcinać intensywną barwą ścianki kolankowej – bo to również zacieśnia wnętrze.