Warning: A non-numeric value encountered in /home/koprobo/domains/zbudujmy.eu/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806
Zaznacz stronę

Okna dachowe można zamontować na każdym poddaszu. Nie ma znaczenia ani jego konstrukcja, ani kąt nachylenia połaci. Trzeba jednak wiedzieć, jak dopasować okna do konkretnej sytuacji i potrzeb.

O izolacyjności termicznej okna świadczy wartość współczynnika Uw, która nie może być większa niż 1,3 W/(m2.K). Ale dla tych z certyfikatem domu pasywnego, wartość ta jest przeszło dwukrotnie niższa i wynosi 0,51 W/(m2.K). Aby nie zmniejszyć izolacyjności okna, trzeba szczelnie osadzić je w połaci. W przeciwnym razie na styku ramy z dachem powstanie mostek termiczny, a na poddasze mogą się przedostawać wiatr i wilgoć. Do okien dobiera się dopasowane rozmiarem zestawy izolacyjne ułatwiające poprawne zabezpieczenie okna. Okna o niskim współczynniku przenikania ciepła warto montować w kołnierzach izolujących termicznie i osadzać je poniżej płaszczyzny pokrycia dachowego.