Warning: A non-numeric value encountered in /home/koprobo/domains/zbudujmy.eu/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806
Zaznacz stronę

Tak jak wspomniałem na wstępie, dzisiaj zamierzam mówić o smogu, który nierzadko określany jest mianem cichego mordercy. Nie widać go, oczywiście nie słychać również, a jednocześnie jest on odpowiedzialny (tzw. niska emisja) za szereg chorób cywilizacyjnych, z rakiem płuc i wszelkimi problemami układu krążenia na czele. Ktoś może zapytać: jaki jest związek pomiędzy budową domu, któremu to tematowi jest przecież poświęcony ten blog, a smogiem? Bardzo duży!

Przecież to od niczego innego jak od wyboru właściwego kotła oraz materiału palnego zależy, czy w naszej okolicy będzie aż sino od dymu, czy raczej zdrowo, naturalnie i przejrzyście. Jeżeli chodzi o mnie to bezsprzecznie postawię na ogrzewanie gazowe i chyba już nawet Wam o tym wspominałem. Tak czy inaczej, trudno nie „iść w gaz” w momencie, jak węgiel czy olej opałowy są naprawdę drogie, a przy tym tuż przy domu leci gazociąg, co czyni podłączenie łatwym, tanim i oczywiście ekologicznym.

W zasadzie ten wybór polecam szczerze każdemu – czasy palenia tymi wszystkimi mułami i flotokoncentratami powinny odejść w słuszne zapomnienie. Stawiajmy na ekologiczne rozwiązania i prozdrowotne metody ogrzewania domu. Czyńmy nasze domy ekologicznymi i mającymi wysoką efektywność cieplną. I wiem, być może dzisiejszy wpis brzmi nieco jak tani apel czy pseudo-odezwa do narodu, a wierzcie mi – nie lubię popadać w tak pompatyczne tony, to jednak uważam ten temat za wartościowy i godny do poruszenia w co najmniej jednym wpisie.

Jeśli chodzi zaś o sprawy posuwania się mojej prywatnej inwestycji do przodu, to jest dobrze, niedawno byłem w firmie GOIK sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju porozmawiać na temat wyboru właściwych materiałów budowlanych i widzę, że jest tego tak dużo, że naprawdę jest w czym wybierać. Tak czy inaczej, od przybytku głowa nie boli i już za niedługo będę konkretnie myślał, z czego ten swój upragniony dom zbudować.