Warning: A non-numeric value encountered in /home/koprobo/domains/zbudujmy.eu/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806
Zaznacz stronę

Okna modne to okna energooszczędne

Rosnąca świadomość na temat ekologii, a także drożejące ogrzewanie sprawią, że nadal najbardziej poszukiwane będą okna energooszczędne – czyli takie, które zmniejszą zapotrzebowanie na energię, a co za tym idzie, zmniejszą rachunki za ogrzewanie i przyczynią się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń w powietrzu.

Teraz, gdy na okna energooszczędne można zdobyć dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”, stolarka o wysokich parametrach izolacyjnych będzie jeszcze bardziej zyskiwała na popularności.

roku 2019 nadal będą obowiązywać normy wprowadzone w Warunkach Technicznych 2017. Według nich wartość współczynnika przenikania ciepła dla okien elewacyjnych może wynosić 1,1 W/(m2.K). Od 2021 r. będzie obniżona do 0,9 W/(m2.K), czyli prawie do wartości, która charakteryzuje stolarkę przeznaczoną do domów pasywnych (Uwnie większe niż 0,8 W/(m2.K)). Wyższe wartości są dopuszczone dla okien dachowych – 1,3 W/(m2.K) obecnie i 1,1 W/(m2.K) od 2021 r. Mianem okna energooszczędnego określa się takie, które już dziś spełnia zaostrzone wymagania. Najlepsze parametry termoizolacyjne mają okna trzyszybowe, w których zastosowano szkło niskoemisyjne i wypełnienie przestrzeni szybowej gazem szlachetnym, np. argonem. Nie bez znaczenia jest także zastosowanie ciepłych ramek dystansowych, które dodatkowo ograniczą straty ciepła.

Gomar