Warning: A non-numeric value encountered in /home/koprobo/domains/zbudujmy.eu/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806
Zaznacz stronę

Z jakich materiałów wykonać ściany nośne i działowe?

Ściany to kolejne istotne elementy budowli, na które warto zwrócić szczególną uwagę. W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele ciekawych materiałów, wyróżniających się dobrą nośnością. Należą do nich między innymi:

  • Beton komórkowy – dostępny w postaci bloczków ze spienionej mieszaniny piasku i cementu. Beton komórkowy może posiadać różnorodne rozmiary oraz wagę, dzięki czemu nadaje się do różnych zastosowań. Najczęściej wykorzystujemy go do budowy wewnętrznych ścian warstwowych. W ofertach sprzedaży znajdziemy też beton komórkowy w postaci bloczków Ytong energo, które wyróżniają się niskim przewodnictwem ciepła. Dzięki swoim właściwościom bloczki tego typu znajdują zastosowanie na zewnętrznych ścianach warstwowych.
  • Pustaki Porotherm – czyli ceramika poryzowana o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych i termoizolacyjnych. Pustaki Porotherm wymagają wprawy podczas murowania, bowiem ich powierzchnia może ulec łatwemu kruszeniu. Mimo wszystko dobrze sprawdzają się do budowy ścian nośnych. Warto dodać, iż pustaki Porotherm posiadają dodatkowe wpusty oraz wypusty. Dzięki temu możemy murować ściany metodą bezspoinową.
  • Pustaki tradycyjne – nie są już tak popularne jak pustaki Porotherm, jednak posiadają swoje zalety. Należą do nich odporność na uszkodzenia, niepalność oraz łatwość murowania. Pustaki tradycyjne nadają się do murowania ścian nośnych. Niestety nie są dobrym izolatorem termicznym, dlatego ściany zewnętrzne wymagają dodatkowej izolacji.
  • Silikaty – to kolejny materiał nadający się do budowy ścian nośnych. Materiał wyróżnia się bardzo dużą trwałością oraz nośnością. Możemy wykonać z niego ściany o niewielkiej grubości. Niestety silikaty okazują się dość trudne do wymurowania, co może zwiększyć ostateczny koszt usługi budowlanej.
  • Bloczki keramzytobetonowe – charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi oraz dobrą nośnością. Świetnie nadają się na ściany zewnętrzne budynku. W ofertach sprzedaży znajdziemy bloczki z wpustami i wypustami, co umożliwi murowanie bezspoinowe.

Zapraszam na Gomar