Warning: A non-numeric value encountered in /home/koprobo/domains/zbudujmy.eu/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806
Zaznacz stronę

Najkorzystniejsza temperatura dla prac malarskich wynosi 10-20oC. Producenci farb zalecają ich stosowanie w temperaturze od 5-10 do 25oC. Ważne jest również, żeby nie było zbyt sucho. Im zimniej, tym większa wilgotność powietrza. Na malowanie zatem najlepsze są wiosna i jesień. Jeśli musisz malować dom zimą, kilka godzin przed pracą zakręć kaloryfery i przewietrz pomieszczenie. Za to w czasie schnięcia farby nie rób przeciągów. Wbrew pozorom letni urlop przeznaczony na malowanie mieszkania to nie jest najlepsze rozwiązanie. W czasie upałów farba bardzo szybko schnie.

Po usunięciu mebli podłogę trzeba przykryć wytrzymałą folią malarską. Folie są śliskie – nie sprawdzają się na twardych posadzkach takich jak kamień czy terakota. Jeśli będą zbyt cienkie, łatwo je przebić i zabrudzić podłogę lub meble. Folie przykleja się taśmą malarską do listew przypodłogowych. Im płachty są większe, tym lepiej – jeśli uda się jedną folią przykryć cały pokój i ustawione na środku meble, obejdzie się bez połączeń. Będzie łatwiej posprzątać po malowaniu. Większość elementów wyposażenia i dekoracji dużo łatwiej odkręcić, zdjąć lub zabezpieczyć przed malowaniem, niż usunąć z nich potem plamy farby. Dlatego usuń ze ścian, co się da, a listwy, futryny, włączniki czy wsporniki, na których wisiały szafki, oklej taśmą malarską. Wybór taśmy nie jest bez znaczenia. Fachowcy radzą, żeby na niej nie oszczędzać, bo najtańsze są wiotkie i szybko się odklejają.

Gomar