Warning: A non-numeric value encountered in /home/koprobo/domains/zbudujmy.eu/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806
Zaznacz stronę

Loggia to wnęka w bryle domu, która jest połączona z jego wnętrzem drzwiami i oknami. Jest projektowana jako miejsce, w którym można spędzać czas na świeżym powietrzu i podziwiać piękne widoki, zwłaszcza z góry.

W prawie budowlanym nie ma definicji balkonu, loggii, tarasu. Definicję loggii często określa się na podstawie słownika języka polskiego. Co to jest loggia? Za loggię uważa się wgłębiony balkon, wnękę balkonową otwartą na zewnątrz. Przyjmuje się, że loggia jest zadaszona.

Loggia zwykle jest otwarta tylko od frontu – nie ma ściany zewnętrznej. Może być otwarta też po bokach, jeśli ściany te będą miały wielkie otwory. Loggia często jest sytuowana na górnej kondygnacji pod dachem. Bywa, że stanowi zadaszenie tarasu, który może się pod nią znajdować. Loggia może znajdować się także na parterze.

W nowoczesnej architekturze, we której zaciera się granice między różnymi typami rozwiązań konstrukcyjnych i ich funkcjami, loggia bywa aranżowana bardzo atrakcyjnie.

Gomar