Warning: A non-numeric value encountered in /home/koprobo/domains/zbudujmy.eu/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806
Zaznacz stronę

Czyszczenie dachu: usuwanie pleśni, porostów, glonów z pokrycia

Ciekawym sposobem na pleśnie i porosty na dachu, choć jeszcze mało u nas rozpowszechnionym, są taśmypaski lub druty z miedzi bądź cynku. Można je stosować do czyszczenia dachówek ceramicznych, cementowych i blachodachówki. Montuje się je tuż przy kalenicy dachu, na każdej z jego połaci. Padający deszcz powoduje uwalnianie się tlenków miedzi lub cynku. Woda rozprowadza je po całym dachu. Metoda ta może być jednak stosowana wyłącznie jako zabieg profilaktyczny. Nie oczyści się w ten sposób dachu już porośniętego.

Mycie dachu

Najłatwiej doczyścić materiały o wysokim połysku. Trudniej pozbyć się brudu z pokryć dachowych fakturowanych, matowych, pokrytych posypką. Do czyszczenia dachu warto użyć myjki ciśnieniowej z funkcją dozowania tak zwanej aktywnej piany. Mycie takie wygląda identycznie jak mycie karoserii auta. Trzeba przy tym pamiętać, by zaczynać od najwyższego punktu dachu, czyli od kalenicy, i schodzić do najniższego.