Warning: A non-numeric value encountered in /home/koprobo/domains/zbudujmy.eu/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806
Zaznacz stronę

Porządna izolacja to podstawa

Solidne izolowanie domu to zupełna podstawa i powie to każdy, kto choć raz słyszał pojęcie „ekologia” lub „efektywność cieplna”. W zależności od konkretnego wyboru budulca i techniki wykonania domu, mamy jednak do wyboru całkiem sporo konkretnych materiałów z segmentu materiały izolacyjne, którym warto poświęcić przynajmniej odrobinę naszej uwagi. Zatem, zaczynamy!

Styropian

Styropian to klasyka gatunku, jak idzie o materiały izolacyjne i chyba na całym świecie nie ma nikogo, kto podważyłby status styropianu jako bodaj najbardziej powszechnego materiału wykorzystywanego w celu sprawnej izolacji termicznej budynków. Wśród styropianów, dzieli się je zazwyczaj w zależności od docelowego miejsca ułożenia, między innymi na styropian fasadowy (zwany również ściennym) jak i styropian dachowy (nadający się również na podłogę) oraz styropian parking.

Waty marki Ursa

Ursa to równie ciekawy i dosyć sprawdzony materiał, którego przeznaczenie obejmuje głównie dachy skośne oraz poddasza nieużytkowe. Świetnie nadaje się tak do konstrukcji metalowych, jak i drewnianych. Skala grubości typowej ursy rozciąga się od pięciu do aż dwudziestu centymetrów.

Inne materiały

Oczywiście dzisiejszy, siłą rzeczy dość pobieżny wpis, nie ma za zasadnie kompletne wyczerpanie tematu materiałów izolacyjnych, tym bardziej, że jest ich na rynku bardzo, ale to bardzo dużo. Warto jednak na koniec wymienić kilku głównych producentów materiałów do izolowania, którzy również jak najbardziej, mówiąc kolokwialnie, „dają radę”. Są to Isofas, Isolight oraz Isovent.