Warning: A non-numeric value encountered in /home/koprobo/domains/zbudujmy.eu/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806
Zaznacz stronę

Zalety mieszkania poza miastem, w pięknym zielonym miejscu, na działce z własnym ogrodem, a często i ze starodrzewem, dla wielu są oczywiste. Przestrzeń, cisza, otwarty krajobraz i czas, który wydaje się płynąć w zupełnie innym tempie. Można by powiedzieć: sielanka. Ale nie jest to bynajmniej określenie, które całkowicie wyczerpuje temat.

Zanim będziemy mogli się cieszyć urokami życia z dala od tak zwanej cywilizacji, czeka nas prawdopodobnie długa droga przez formalności i pokonywanie trudności technicznych związanych z zakupem działki na wsi. Zawiłe kwestie związane z własnością i dzierżawą ziemi, konieczność zmiany przeznaczenia działek rolnych oraz wynikające z tego komplikacje to tylko część problemów. Działki na wsi nie zawsze są należycie uzbrojone, co może się wiązać z potrzebą wykonania przyłączy.

Może się też zdarzyć tak, że urząd gminy nie wyda nam pozwolenia na budowę domu – jeśli kupiliśmy działkę na wsi w sąsiedztwie terenów niezabudowanych i będziemy się starać o warunki zabudowy dla parceli położonej na ustroniu. Poza tym nabywana ziemia na wsi musi mieć dostęp do drogi dojazdowej, co w przypadku działek rolnych nie zawsze jest standardem. Jak widać, nasze starania, by wybudować dom marzeń w sielskim pejzażu, z wielu powodów mogą się skończyć niepowodzeniem.

Gomar