Warning: A non-numeric value encountered in /home/koprobo/domains/zbudujmy.eu/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806
Zaznacz stronę

Bramy wjazdowe to ważny element podczas budowy ogrodzenia. O bramie warto pomyśleć już na etapie planowania wjazdu na posesję. Pozwoli nam to uniknąć niespodzianek i sprawi, że będziemy wiedzieć, czego dokładnie szukać. A wybór, jak się często okazuje, nie jest wcale prosty. Zanim jednak zaczniemy rozważania na ten temat jaką kupić, powinniśmy pamiętać o dwóch najważniejszych warunkach, jakie muszą spełniać bramy wjazdowe:

  • muszą być przede wszystkim bezpieczne w użytkowaniu
  • muszą zapewniać komfortowy wjazd na posesję.

Szerokość bram wjazdowych według przepisów nie powinna być mniejsza niż 2,4 m. Aby jednak wjazd czy wyjazd z posesji nie był dla nas codziennym wyzwaniem, warto wybrać szerszą bramę, czyli przynajmniej trzymetrową. Jeśli działka zlokalizowana jest przy ruchliwej ulicy, brama powinna być zaplanowana w taki sposób, aby wjeżdżający na posesję samochód nie powodował zagrożenia dla ruchu drogowego i pieszego.

Wygodny i bezpieczny wjazd na posesję zależy od szerokości drogi oraz minimalnego promienia skrętu auta. Decyduje o tym odległość między krawędzią drogi a bramą wjazdową. Jeśli odległość ta jest równa promieniowi skrętu lub większa, przejeżdżający przez bramę samochód będzie miał zapas miejsca z każdej strony. Jeśli natomiast odległość ta jest mniejsza, tylna część auta będzie ścinała zakręt i może nachodzić na słupek bramy. W takim przypadku rozwiązaniem może być montaż szerszej bramy (3,5-4-metrowej) lub cofnięcie jej w głąb posesji, tak aby uzyskać wymaganą odległość między nią a krawędzią drogi. Trzeba jednak pamiętać, że odbędzie się to kosztem długości podjazdu.

Zaprasza na Gomar