Warning: A non-numeric value encountered in /home/koprobo/domains/zbudujmy.eu/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806
Zaznacz stronę

Blacha na dach, dzięki swojej prostej formie, jest często wybierana do oszczędnych architektonicznie domów z dachami dwuspadowymi.

Dlaczego blacha na dach?

Niewątpliwą zaletą wszystkich blaszanych pokryć jest ich lekkość. Ma to znaczenie zwłaszcza przy remoncie dachu – nie musimy się obawiać, że nowe pokrycie będzie za ciężkie dla starej więźby. Natomiast w nowo budowanych domach blacha pozwala wykonać lżejszą, a co za tym idzie tańszą więźbę niż na przykład pod dachówki ceramiczne. Blacha na dach może być również bardzo estetycznym zamiennikiem szkodliwych płyt zawierających azbest. Nigdzie nie jest jednak powiedziane, że blacha dachowa jest zarezerwowana wyłącznie dla prostych, energooszczędnych budynków. Jedną z jej zalet jest łatwość cięcia i kształtowania, dlatego z powodzeniem można nią pokryć również dachy o bardziej skomplikowanej formie. Jeśli szukamy płaskiego pokrycia z blachy, do wyboru mamy zarówno panele przypominające pokrycie z blachy płaskiej, w którym arkusze są łączone na rąbek, jak i różne modele blachodachówki.

Źródło: https://muratordom.pl/budowa/dach/blacha-na-dach-modne-plaskie-pokrycia-blaszane-aa-Y9G1-2a6H-b1qV.html

Materiały budowlane znajdziesz tutaj: gomar.org.pl